  • MBH12282C-471MA=P3
MBH12282C-471MA=P3
advertisement
Manufacturer No:
MBH12282C-471MA=P3
HK JDW NO:
535-MBH12282C-471MA=P3
Step5Bar-code shipping tag
MBH12282C-471MA=P3
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Inductance
    470 μH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    0.552Ohm
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Rated Current-Max
    0.93A
  • Inductance Tolerance
    20%