  • MBB0207VE4991CC100
MBB0207VE4991CC100
advertisement
Manufacturer No:
MBB0207VE4991CC100
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-MBB0207VE4991CC100
Package:
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR, 4.99kOhm,
Step5Bar-code shipping tag
MBB0207VE4991CC100
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Tolerance
    0.25%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    15 ppm/°C
  • Resistance
    4.99kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    LASER TRIMMABLE, PRECISION, RATED AC VOLTAGE(V): 350
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Technology
    METAL FILM
  • Construction
    Cylindrical
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    CECC40101-806
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.4W
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    350V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Diameter
    2.5mm
  • Length
    6.5mm