  • MBA02040E3001BC100
MBA02040E3001BC100
advertisement
Manufacturer No:
MBA02040E3001BC100
HK JDW NO:
886-MBA02040E3001BC100
Description:
3kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
MBA02040E3001BC100
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    MBA/SMA 0204 - Precision
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.063Diax0.142L 1.60mmx3.60mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±15ppm/°C
  • Resistance
    3kOhms
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Diameter
    1.6mm
  • Length
    3.6mm