  • MBA02040C3302FC100
MBA02040C3302FC100
advertisement
Manufacturer No:
MBA02040C3302FC100
HK JDW NO:
886-MBA02040C3302FC100
Description:
Quantity:
In Stock : 3092
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
MBA02040C3302FC100
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.063Diax0.142L 1.60mmx3.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    33kOhm
  • Power (Watts)
    0.4W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    400mW
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Max Power Dissipation
    400mW
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Diameter
    1.6mm