  • MBA02040C3202DC100
MBA02040C3202DC100
advertisement
Manufacturer No:
MBA02040C3202DC100
HK JDW NO:
886-MBA02040C3202DC100
Description:
Through Hole 32kOhms, 0.4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
MBA02040C3202DC100
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    MBA/SMA 0204 - Professional
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.063Diax0.142L 1.60mmx3.60mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    32kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.4W
  • Max Power Dissipation
    400mW
  • Diameter
    1.6mm
  • Length
    3.6068mm