  • MAZ81800ML
MAZ81800ML
advertisement
Manufacturer No:
MAZ81800ML
HK JDW NO:
590-MAZ81800ML
Datasheet:
MAZ81800ML
Description:
60Ohms ±6% 18V 50nA @ 13V 150mW SC-90, SOD-323F
Quantity:
In Stock : 3472
Step5Bar-code shipping tag
MAZ81800ML
    SC-90, SOD-323F
  • Supplier Device Package
    SMini2-F1
  • Published
    2002
  • Tolerance
    ±6%
    1 (Unlimited)
  • Power Rating
    150mW
  • Voltage - Rated DC
    18V
  • Max Power Dissipation
    150mW
  • Base Part Number
    MAZ818
  • Impedance
    60Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    50nA @ 13V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1V @ 10mA
  • Power - Max
    150mW
  • Impedance-Max
    60Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    18V
  • Zener Voltage
    18V