  • MAZ8130GML
MAZ8130GML
advertisement
Manufacturer No:
MAZ8130GML
HK JDW NO:
590-MAZ8130GML
Datasheet:
MAZ8130GML
Description:
ZENER DIODE 35Ohm ±6% 13V 50nA @ 10V 150mW 2 Terminations ZENER SC-90, SOD-323F
Quantity:
In Stock : 35933
Step5Bar-code shipping tag
MAZ8130GML
    SC-90, SOD-323F
  • Diode Element Material
    SILICON
  • Published
    2000
  • Tolerance
    ±6%
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Subcategory
    Voltage Reference Diodes
  • Max Power Dissipation
    150mW
  • Technology
    ZENER
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    FLAT
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    MAZ813
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-F2
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Number of Elements
    1
  • Polarity
    UNIDIRECTIONAL
  • Configuration
    SINGLE
  • Impedance
    35Ohm
  • Diode Type
    ZENER DIODE
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    50nA @ 10V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1V @ 10mA
  • Case Connection
    CATHODE
  • Impedance-Max
    35Ohm
  • Reference Voltage
    13V
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    13V
  • Zener Voltage
    13V
  • Voltage Tol-Max
    2.56%
  • Working Test Current
    5mA