MAX762CSA+T
MAX762CSA+T
503-MAX762CSA+T
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
8 Terminals 2V 8-Pin MAX762 DC DC Voltage Regulator SWITCHING REGULATOR 1 Outputs 300kHz Tape & Reel (TR) 1.5A Switch 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
In Stock : 4168
Package
MAX762CSA+T
Maxim Integrated503-ICL7660ESA+8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Maxim Integrated503-ICL7662CBA+T8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Maxim Integrated503-MAX5035BUPA+8-DIP (0.300, 7.62mm)2-3 DaysAdd Compare
Maxim Integrated503-MAX1837EUT33+TSOT-23-62-3 DaysAdd Compare
Maxim Integrated503-ICL7662EBA+T8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Maxim Integrated503-MAX5033DUSA+T8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Maxim Integrated503-MAX20002DATPB/VY+T-2-3 DaysAdd Compare
Maxim Integrated503-MAX16903SATB50/V+T10-WFDFN Exposed Pad2-3 DaysAdd Compare
Maxim Integrated503-MAX683EUA+T8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Maxim Integrated503-MAX684EUA+8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)2-3 DaysAdd Compare