  • MAX6869UK32D4L+T
MAX6869UK32D4L+T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6869UK32D4L+T
HK JDW NO:
503-MAX6869UK32D4L+T
Package:
SOT-23
Datasheet:
Description:
2.5V 5 Terminals 5-Pin Voltage supervisor 1 Channels Min 1.1V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 3221
Step5Bar-code shipping tag
MAX6869UK32D4L+T
  • Package / Case
    SOT-23
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1.1V
  • Power Dissipation-Max
    571mW
  • Reset
    Active Low
  • Voltage - Threshold
    3.2V
  • Number of Voltages Monitored
  • Reset Timeout
    1.2 s
  • Min Reset Threshold Voltage
    3.12V
  • Max Reset Threshold Voltage
    3.28V
  • Undervoltage Threshold
    3.12V
  • Overvoltage Threshold
    3.28V
  • Length
    2.9mm