  • MAX6864UK41D3S
MAX6864UK41D3S
advertisement
Manufacturer No:
MAX6864UK41D3S
HK JDW NO:
503-MAX6864UK41D3S
Package:
SOT-23
Datasheet:
Description:
2.5V 5 Terminals Voltage supervisor 1 Channels Min 1.2V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 2708
Step5Bar-code shipping tag
MAX6864UK41D3S
  • Package / Case
    SOT-23
  • Packaging
    Cut Tape
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RESET THRESHOLD VOLTAGE IS 4.1V
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    225
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1.2V
  • Analog IC - Other Type
    POWER SUPPLY MANAGEMENT CIRCUIT
  • Power Dissipation-Max
    571mW
  • Min Reset Threshold Voltage
    3.998V
  • Max Reset Threshold Voltage
    4.203V
  • Length
    2.9mm