  • MAX6327XR26-T
MAX6327XR26-T
advertisement
Manufacturer No:
MAX6327XR26-T
HK JDW NO:
503-MAX6327XR26-T
Datasheet:
MAX6327XR26-T
Description:
3V 3 Terminals 3-Pin MAX6327 Voltage supervisor 1 Channels Min 1.2V Max 5.5V
Quantity:
In Stock : 4150
Step5Bar-code shipping tag
MAX6327XR26-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e0
  • Part Status
    Obsolete
    Power Management Circuits
  • Max Power Dissipation
    174mW
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    245
  • Supply Voltage
    3V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Base Part Number
    MAX6327
    3
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G3
  • Number of Channels
    1
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    1.2V
  • Operating Supply Current
    500nA
  • Adjustable Threshold
    NO
  • Watchdog Timer
  • Reset
    Active High
  • Voltage - Threshold
    2.63V
    100ms Minimum
  • Min Reset Threshold Voltage
    2.591V
  • Max Reset Threshold Voltage
    2.669V
  • Threshold Voltage
    +2.6V
  • Undervoltage Threshold
    2.591V
  • Overvoltage Threshold
    2.669V
  • Length
    2mm