  • MAL219827121E3
MAL219827121E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL219827121E3
HK JDW NO:
886-MAL219827121E3
Package:
Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Datasheet:
MAL219827121E3
Description:
198 PHR-SI 120μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.14A 0.866Dia 22.00mm -25°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Step5Bar-code shipping tag
MAL219827121E3
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Published
    2015
  • Series
    198 PHR-SI
  • Size / Dimension
    0.866Dia 22.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Snap in
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    120μF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    796mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    450V
  • Lifetime @ Temp
    15000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    0.328mA
  • Ripple Current
    1.14A
  • Life (Hours)
    15000 hours
  • Impedance
    600mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.14A @ 100Hz
  • Diameter
    22mm
  • Height
    40mm
  • Height Seated (Max)
    1.654 42.00mm