  • MAL215977121E3
MAL215977121E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL215977121E3
HK JDW NO:
886-MAL215977121E3
Package:
Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Datasheet:
MAL215977121E3
Description:
159 PUL-SI 120μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 820mA 0.984Dia 25.00mm -25°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Step5Bar-code shipping tag
MAL215977121E3
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Series
    159 PUL-SI
  • Size / Dimension
    0.984Dia 25.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Termination
    Snap in
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    120μF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.5Ohm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    450V
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    0.54mA
  • Ripple Current
    820mA
  • Impedance
    885mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    820mA @ 120Hz
  • Diameter
    25mm
  • Height
    35mm
  • Height Seated (Max)
    1.457 37.00mm