  • MAL215747391E3
MAL215747391E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL215747391E3
HK JDW NO:
886-MAL215747391E3
Datasheet:
MAL215747391E3
Description:
157 PUM-SI 390μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 2.34A 1.378Dia 35.00mm -25°C~85°C Polar 10mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
MAL215747391E3
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Size / Dimension
    1.378Dia 35.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    390μF
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    500mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    450V
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    1.75mA
  • Ripple Current
    2.34A
  • Impedance
    340mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    2.34A @ 120Hz
  • Diameter
    35mm
  • Height
    45mm
  • Height Seated (Max)
    1.850 47.00mm