  • MAL213244152E3
MAL213244152E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL213244152E3
HK JDW NO:
886-MAL213244152E3
Package:
Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Datasheet:
MAL213244152E3
Description:
132 ALL-DIN 1500μF Capacitor -10% +50% Bulk Through Hole 800mA 0.709Dia 18.00mm -40°C~85°C Polar Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Step5Bar-code shipping tag
MAL213244152E3
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    132 ALL-DIN
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.709Dia 18.00mm
  • Tolerance
    -10% +50%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    1500μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    230mOhm @ 100Hz
  • Polarity
    Polar
  • Lifetime @ Temp
    15000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    800mA
  • Life (Hours)
    15000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    800mA @ 100Hz
  • Height Seated (Max)
    1.299 33.00mm