  • EKMH201VNN471MQ30S
EKMH201VNN471MQ30S
advertisement
Manufacturer No:
EKMH201VNN471MQ30S
HK JDW NO:
856-EKMH201VNN471MQ30S
Package:
Radial, Can - Snap-In
Description:
KMH 470μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.41A 1.000Dia 25.40mm -25°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
EKMH201VNN471MQ30S
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
    KMH
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    1.000Dia 25.40mm
  • Tolerance
    ±20%
    Not Applicable
  • Termination
    Snap in
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    470μF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    353mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    1.41A
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.41A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.115A @ 100kHz
  • Diameter
    25.4mm
  • Height Seated (Max)
    1.260 32.00mm
  • Length
    30mm