  • MAL212363331
MAL212363331
advertisement
Manufacturer No:
MAL212363331
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-MAL212363331
Package:
Axial, Can
Datasheet:
MAL212363331
Description:
123 SAL-A 330μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Through Hole 0.370Diax0.917L 9.40mmx23.30mm -55°C~125°C Polar Axial, Can
Step5Bar-code shipping tag
MAL212363331
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial, Can
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (DRY/SOLID)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    123 SAL-A
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.370Diax0.917L 9.40mmx23.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    330μF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.1Ohm @ 100Hz
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6.3V
  • Lifetime @ Temp
    20000 Hrs @ 125°C
  • Leakage Current
    0.104mA
  • Polarization
    Polar
  • Tan Delta
    0.18
  • Impedance
    400mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    330mA @ 100Hz
  • Diameter
    9.4mm
  • Length
    23.3mm