  • MAL210432103E3
MAL210432103E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL210432103E3
HK JDW NO:
886-MAL210432103E3
Datasheet:
MAL210432103E3
Description:
104 PHL-ST 10000μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 16.4A 2.992Dia 76.00mm -40°C~105°C Polar 31.8008mm Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
MAL210432103E3
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Impedance
    12mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    16.4A @ 100Hz
  • Height Seated (Max)
    4.398 111.70mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2017
  • Series
    104 PHL-ST
  • Size / Dimension
    2.992Dia 76.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    10000μF
  • Lead Pitch
    31.8008mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    17mOhm @ 100Hz
  • Polarity
    Polar
  • Lead Spacing
    1.252 31.80mm
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    16.4A