  • MAL209326331E3
MAL209326331E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL209326331E3
HK JDW NO:
886-MAL209326331E3
Package:
Radial, Can - Snap-In
Datasheet:
MAL209326331E3
Description:
093 PMG-SI 330μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 1.77A 1.378Dia 35.00mm -25°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
MAL209326331E3
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Series
    093 PMG-SI
  • Size / Dimension
    1.378Dia 35.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Snap in
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Voltage - Rated
    400V
  • Capacitance
    330μF
  • Packing Method
    BULK
  • Terminal Pitch
    10mm
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    580mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    400V
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    1.5mA
  • Ripple Current
    1.77A
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Impedance
    460mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.77A @ 120Hz
  • Diameter
    35mm
  • Height
    25mm
  • Height Seated (Max)
    1.063 27.00mm