  • MAL205256151E3
MAL205256151E3
advertisement
Manufacturer No:
MAL205256151E3
HK JDW NO:
886-MAL205256151E3
Package:
Radial, Can - 4 Lead
Datasheet:
MAL205256151E3
Description:
052 PED-PW 150μF Capacitor -10% +30% Tape & Box (TB) Through Hole 1.13A 1.378Dia 35.00mm -40°C~85°C Polar 17.5006mm Radial, Can - 4 Lead
Step5Bar-code shipping tag
MAL205256151E3
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Package / Case
    Radial, Can - 4 Lead
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2012
  • Series
    052 PED-PW
  • Size / Dimension
    1.378Dia 35.00mm
  • Tolerance
    -10% +30%
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    400V
  • Capacitance
    150μF
  • Packing Method
    BULK
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    IEC60384-4
  • Lead Pitch
    17.5006mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    850mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    0.689 17.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    400V
  • Lifetime @ Temp
    15000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    0.36mA
  • Ripple Current
    1.13A
  • Life (Hours)
    15000 hours
  • Impedance
    665mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.13A @ 100Hz
  • Diameter
    35mm
  • Height
    40mm
  • Height Seated (Max)
    1.772 45.00mm