  • MABA035200KJL
MABA035200KJL
advertisement
Manufacturer No:
MABA035200KJL
HK JDW NO:
555-MABA035200KJL
Description:
CAP FILM 20UF 10% 500VDC RADIAL
Step5Bar-code shipping tag
MABA035200KJL
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 100°C
  • Size / Dimension
    1.673" L x 1.181" W (42.50mm x 30.00mm)
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    20 μF
  • Lead Spacing
    1.476" (37.50mm)
  • Voltage Rating - DC
    500V
  • Features
  • Voltage Rating - AC
    250V