  • MABA034315KIS
MABA034315KIS
advertisement
Manufacturer No:
MABA034315KIS
Manufacturer:
Nichicon
HK JDW NO:
555-MABA034315KIS
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
CAP FILM 3.15UF 10% 500VDC RAD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MABA034315KIS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Mfr
    Nichicon
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 100°C
  • Series
    MAB
  • Size / Dimension
    1.555" L x 0.591" W (39.50mm x 15.00mm)
  • Tolerance
    ±10%
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    Motor Run
  • Capacitance
    3.15 μF
  • Lead Spacing
    1.378" (35.00mm)
  • Voltage Rating - DC
    500V
  • Features
  • Voltage Rating - AC
    250V