  • MA105C223KAA
MA105C223KAA
advertisement
Manufacturer No:
MA105C223KAA
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-MA105C223KAA
Package:
Axial
Datasheet:
MA105C223KAA
Description:
Ceralam® MA 0.022μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.090Diax0.160L 2.29mmx4.07mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Axial
Step5Bar-code shipping tag
MA105C223KAA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Ceralam® MA
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.090Diax0.160L 2.29mmx4.07mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.022μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, 14 INCH
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Lead Style
    Straight
  • Diameter
    2.29mm
  • Length
    4.07mm