  • TMK105BJ474MP-F
TMK105BJ474MP-F
advertisement
Manufacturer No:
TMK105BJ474MP-F
HK JDW NO:
782-TMK105BJ474MP-F
Description:
M 0.47μF 25V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 119358
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
TMK105BJ474MP-F
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Series
    M
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Applications
    SMPS Filtering
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    0.47μF
  • Packing Method
    TAPE, PAPER
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Thickness (Max)
    0.026 0.65mm