  • M8340101K4701JBD04
M8340101K4701JBD04
advertisement
Manufacturer No:
M8340101K4701JBD04
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-M8340101K4701JBD04
Package:
DIP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
M8340101K4701JBD04
  • Package / Case
    DIP
  • Number of Pins
    14
  • Tolerance
    5%
  • Number of Terminations
    14
  • Termination
    Pin
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    4.7kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    1.3W
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Depth
    7.87mm
  • Military Standard
    MIL-PRF-83401
  • Number of Resistors
    13
  • Length
    19.05mm