  • M55342K03B988ARWS
M55342K03B988ARWS
advertisement
Manufacturer No:
M55342K03B988ARWS
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-M55342K03B988ARWS
Package:
1005
Datasheet:
Description:
Thin Film, 988Ohm, 0.1%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
M55342K03B988ARWS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    1005
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    988Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Military Standard
    MIL-PRF-55342
  • Length
    2.67mm
  • Width
    1.27mm