  • M39018/03-0627
M39018/03-0627
advertisement
Manufacturer No:
M39018/03-0627
HK JDW NO:
192-M39018/03-0627
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
057 220μF Capacitor 390mA Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
M39018/03-0627
  • Package / Case
    Aluminum
  • Series
    057
  • Pbfree Code
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Capacitance
    220μF
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Reference Standard
    MIL-C-39018/03
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    30V
  • Ripple Current
    390mA
  • Positive Tolerance
    30%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    1510 mΩ
  • Diameter
    19.05mm
  • Length
    31.153mm