  • M39006/30-0336
M39006/30-0336
advertisement
Manufacturer No:
M39006/30-0336
HK JDW NO:
66-M39006/30-0336
Description:
150μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (WET) Bulk
Step5Bar-code shipping tag
M39006/30-0336
  • Capacitance
    150μF
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-39006
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    30V
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    1020 mΩ
  • Diameter
    9.52mm
  • Length
    19.46mm