  • M39006/30-0120
M39006/30-0120
advertisement
Manufacturer No:
M39006/30-0120
HK JDW NO:
66-M39006/30-0120
Description:
300μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (WET) Bulk
Step5Bar-code shipping tag
M39006/30-0120
    Bulk
  • Published
    2015
  • Capacitance
    300μF
  • Reference Standard
    MIL-PRF-39006
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    30V
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    690 mΩ
  • Diameter
    9.52mm
  • Length
    26.97mm