  • M3253502E2A682KZMB
M3253502E2A682KZMB
advertisement
Manufacturer No:
M3253502E2A682KZMB
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-M3253502E2A682KZMB
Package:
0402 (1005 Metric)
Description:
Military, MIL-PRF-32535 6800pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 3078
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
M3253502E2A682KZMB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Military, MIL-PRF-32535
  • Size / Dimension
    0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    High Reliability
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    6800pF
  • Thickness (Max)
    0.024 0.61mm