M2S010T-1VF400
M2S010T-1VF400
523-M2S010T-1VF400
400-LFBGA
0°C~85°C TJ 400 Pin M2S010T System On ChipSmartFusion?2 Series 195 I/O
There are ARM? Cortex?-M3 core processors in this SoC.It has been assigned a package 400-LFBGA by its manufacturer for this system on a chip.With 64KB RAM implemented, this SoC chip provides users with reliable performance.A MCU, FPGA technique is used for the SoC design's internal architecture.In the SmartFusion?2 series, this system on chip SoC is included.This SoC meaning should have an average operating temperature of 0°C~85°C TJ when it is operating normally.Taking note of the fact that this SoC security combines FPGA - 10K Logic Modules is important.In the state-of-the-art Tray package, this SoC system on a chip is housed.Total I/Os on this SoC part are 195.The flash is set to 256KB.You can get system on chips with similar specs and purposes by searching M2S010T.At 166MHz, the wireless SoC works.There are a number of features to this SoC meaning which are based on the core architecture of ARM.The computer SoC has 400 pins.The SoC computing will start only if 0°C is set.This SoC system on chip is designed to operate at a temperature of 85°C.