M2S010-FGG484I
M2S010-FGG484I
523-M2S010-FGG484I
484-BGA
484 Terminations-40°C~100°C TJ 484 Pin System On ChipSmartFusion?2 Series 233 I/O1.2V
There are ARM? Cortex?-M3 core processors in this SoC.Assigned with the package 484-BGA, this system on a chip comes from the manufacturer.The 64KB RAM implementation of this SoC chip ensures efficient performance for users.The internal architecture of this SoC design utilizes the MCU, FPGA technique.The SmartFusion?2 series contains this system on chip SoC.This SoC meaning should have an average operating temperature of -40°C~100°C TJ when it is operating normally.In addition, this SoC security combines FPGA - 10K Logic Modules.Featured in the state-of-the-art Tray package, this SoC system on a chip provides outstanding performance.This SoC part has a total of 233 I/Os.A 1.2V power supply is recommended.It is unsafe to operate the SoCs wireless at voltages above 1.26V.Depending on your specific needs, FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY can be re-configured.There are 484 terminations in total and that really benefits system on a chip.The system on a chip capability is outstanding just like it is for other high-quality Field Programmable Gate Arrays.Using this SoC chip, you have the option of having 233 outputs.There is a flash of 256KB.The computer SoC has a pin count of 484.