  • M2006-03-491.5200
M2006-03-491.5200
advertisement
Manufacturer No:
M2006-03-491.5200
HK JDW NO:
378-M2006-03-491.5200
Package:
CLCC
Datasheet:
M2006-03-491.5200
Description:
3.3V 491.52MHz Clock Generators 36 Pins CLCC 36 Terminals
Step5Bar-code shipping tag
M2006-03-491.5200
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    CLCC
  • Number of Pins
    36
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    36
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    GOLD
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Subcategory
    Clock Generators
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    NO LEAD
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    240
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.635mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.465V
  • Power Supplies
    3.3V
  • Temperature Grade
    COMMERCIAL
  • Number of Circuits
    1
  • uPs/uCs/Peripheral ICs Type
    CLOCK GENERATOR, OTHER
  • Frequency (Max)
    491.52MHz
  • Input
    LVTTL
  • Primary Clock/Crystal Frequency-Nom
    20.48MHz
  • PLL
    Yes
  • Length
    9mm
  • Width
    9mm
  • Thickness
    2.8mm