  • M-2512K1500JBWS
M-2512K1500JBWS
advertisement
Manufacturer No:
M-2512K1500JBWS
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-M-2512K1500JBWS
Package:
2512
Datasheet:
Description:
Thick Film, 150Ohm, 5%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
M-2512K1500JBWS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    2512
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    150Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    2W