  • LXY63VB121M10X20LL
LXY63VB121M10X20LL
advertisement
Manufacturer No:
LXY63VB121M10X20LL
HK JDW NO:
856-LXY63VB121M10X20LL
Description:
LXY 120μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 650mA 0.394Dia 10.00mm -55°C~105°C Polar 5.0038mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
LXY63VB121M10X20LL
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    Not Applicable
  • Termination
    Radial
  • Capacitance
    120μF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    650mA
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Impedance
    160mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    260mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    650mA @ 100kHz
  • Diameter
    10mm
  • Height
    20mm
  • Height Seated (Max)
    0.787 20.00mm