  • LXMG1628-12-62
LXMG1628-12-62
advertisement
Manufacturer No:
LXMG1628-12-62
HK JDW NO:
523-LXMG1628-12-62
Package:
Datasheet:
LXMG1628-12-62
Description:
MOD INVERTER CCFL DUAL 6W 12V
Step5Bar-code shipping tag
LXMG1628-12-62
    Select All
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Mount
    Chassis Mount
  • Number of Pins
    12
  • Published
    2008
  • Series
    PanelMatch™
  • Size / Dimension
    6.50Lx0.83W x 0.39 H 165mmx21mmx10mm
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
    CCFL and UV Lamps
  • Max Operating Temperature
    80°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • HTS Code
  • Output
    1650V
  • Nominal Input Voltage
    12V
  • Height
    9.906mm