  • LXMG1617-12-61
LXMG1617-12-61
advertisement
Manufacturer No:
LXMG1617-12-61
Manufacturer:
Microsemi
HK JDW NO:
523-LXMG1617-12-61
Package:
Datasheet:
LXMG1617-12-61
Description:
MOD INVERTER CCFL 6W 12V PROG
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LXMG1617-12-61
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Mount
    Chassis Mount, Screw
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Number of Pins
    10
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2006
  • Series
    LXMG1617-12-6x
  • Size / Dimension
    3.94Lx0.63W x 0.30 H 100mmx16mmx7.5mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    CCFL and UV Lamps
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Output
    1800V
  • Nominal Supply Current
    -300μA
  • Nominal Input Voltage
    12V
  • Height
    7.62mm