  • LXMG1624-12-42
LXMG1624-12-42
advertisement
Manufacturer No:
LXMG1624-12-42
HK JDW NO:
523-LXMG1624-12-42
Package:
Datasheet:
LXMG1624-12-42
Description:
MOD INVERTER CCFL DUAL 4W 12V
Step5Bar-code shipping tag
LXMG1624-12-42
    Select All
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Mount
    Chassis Mount
  • Number of Pins
    12
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2006
  • Series
    LXMG1624-12-4x
  • Size / Dimension
    4.53Lx1.18W x 0.26 H 115mmx30mmx6.5mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
    CCFL and UV Lamps
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Output
    1500V
  • Voltage - Input
    12V
  • Nominal Supply Current
    -300μA
  • Height
    6.604mm