  • LXMG1617A-12-42
LXMG1617A-12-42
advertisement
Manufacturer No:
LXMG1617A-12-42
Manufacturer:
Microsemi
HK JDW NO:
523-LXMG1617A-12-42
Package:
Datasheet:
LXMG1617A-12-42
Description:
MOD INVERTER CCFL 4W 12V PROG
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LXMG1617A-12-42
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Number of Pins
    10
  • Published
    2007
  • Series
    LXMG1617A-12-4x
  • Size / Dimension
    3.39Lx0.63W x 0.24 H 86mmx16mmx6.2mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    CCFL and UV Lamps
  • Max Operating Temperature
    80°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • HTS Code
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    12V
  • Output
    1600V
  • JESD-30 Code
    R-XDMA-X
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    13.8V
  • Temperature Grade
    COMMERCIAL EXTENDED
  • Voltage - Input
    10.8V~13.2V
  • Nominal Input Voltage
    12V
  • Number of Segments
    1
  • Multiplexed Display Capability
    NO
  • Height
    6.096mm