  • LXC50-1400SW
LXC50-1400SW
advertisement
Manufacturer No:
LXC50-1400SW
Manufacturer:
Excelsys Technologies
HK JDW NO:
3415-LXC50-1400SW
Step5Bar-code shipping tag
LXC50-1400SW
    Select All
  • Mount
    Chassis Mount
  • Weight
    498.951607g
  • Feature
    OVP, SCP
  • Termination
    Wire Leads
  • Max Operating Temperature
    55°C
  • Min Operating Temperature
    -35°C
  • Approval Agency
    CE, EN, cULus
  • Efficiency
    87 %
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Max Output Current
    1.4A
  • Power Dissipation-Max
    50W
  • Voltage - Output
    36V
  • Height
    34.544mm
  • Length
    193.04mm
  • Width
    42.418mm