  • LXV36-024SW
LXV36-024SW
advertisement
Manufacturer No:
LXV36-024SW
Manufacturer:
Excelsys Technologies
HK JDW NO:
3415-LXV36-024SW
Step5Bar-code shipping tag
LXV36-024SW
    Select All
  • Mount
    Chassis Mount
  • Weight
    498.951607g
  • Feature
    OCP, OVP, SCP
  • Termination
    Wire Leads
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -35°C
  • Approval Agency
    CE, EN, cULus
  • Efficiency
    87 %
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Max Output Current
    1.5A
  • Power Dissipation-Max
    36W
  • Voltage - Output
    24V
  • Height
    34.544mm
  • Length
    193.04mm
  • Width
    42.418mm