  • LX8382A-33CV
LX8382A-33CV
advertisement
Manufacturer No:
LX8382A-33CV
HK JDW NO:
523-LX8382A-33CV
Package:
TO-247-3
Datasheet:
LX8382A-33CV
Description:
Fixed LX8382 PMIC 3 TO-247-3
Quantity:
In Stock : 5263
Step5Bar-code shipping tag
LX8382A-33CV
    Select All
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    TO-247-3
  • Operating Temperature
    0°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    1997
  • JESD-609 Code
    e0
    2 (1 Year)
  • Number of Terminations
    3
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Terminal Position
    SINGLE
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    LX8382
  • Pin Count
    3
  • JESD-30 Code
    R-PSFM-T3
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Voltage - Input (Max)
    10V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    10A
  • Output Voltage 1
    3.3V
  • Input Voltage (Min)
    4.75V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature
  • Current - Quiescent (Iq)
    10mA
  • Voltage Dropout (Max)
    1.2V @ 10A