  • LX8213-10ISE
LX8213-10ISE
advertisement
Manufacturer No:
LX8213-10ISE
Manufacturer:
Microsemi Corporation
HK JDW NO:
523-LX8213-10ISE
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
LX8213-10ISE
Description:
Enable Fixed PMIC SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 12459
Step5Bar-code shipping tag
LX8213-10ISE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SC-74A, SOT-753
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2009
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Voltage - Input (Max)
    6V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    300mA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Temperature, Short Circuit, Soft Start
  • Current - Quiescent (Iq)
    90μA
  • PSRR
    68dB ~ 54dB (100Hz ~ 10kHz)