  • LTR50UZPJ392
LTR50UZPJ392
advertisement
Manufacturer No:
LTR50UZPJ392
HK JDW NO:
687-LTR50UZPJ392
Datasheet:
LTR50UZPJ392
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, LTR Series, Thick Film, 3.9kOhm, 1W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 12013
Step5Bar-code shipping tag
LTR50UZPJ392
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.197W 2.50mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    3.9kOhm
  • Power (Watts)
    1W
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm