LTC2634HMSE-LZ10#TRPBF
LTC2634HMSE-LZ10#TRPBF
84-LTC2634HMSE-LZ10#TRPBF
MSOP
DAC
In Stock : 999
Share
Please send RFQ, we will respond immediately.
Product Details
Purchasing and Inquiry
LTC2634HMSE-LZ10#TRPBF Overview
This package is included in the MSOP package and is available for purchase. Unlike other FPGA models, this one is contained in Tape & Reel (TR) for the sake of space saving. In this case, 10 pins are used in the design. Providing the FPGA is mounted in Surface Mount as per the specifications of the IC, then it should work perfectly according to its specifications. There is a maximum operating temperature of 125°C for this module. In order to achieve -40°C, the operating temperature must be higher than -40°C.
LTC2634HMSE-LZ10#TRPBF Features
MSOP package
10 pins
LTC2634HMSE-LZ10#TRPBF Applications
- Digital Potentiometer
- Portable battery-powered instruments
- Digitally Controlled Attenuators and Power Supplies
- LMDS/MMDS, point-to-point
- Level Setting
- Servo controls
- Process Control and Industrial Automation
- Data Acquisition Systems
- Basestations
- Data Acquisition
You can send an inquiry by email, or add the item to the RFQ list and submit it to us.
Tell us the model and quantity you need, our sales staff will reply the price in time.
Email for receiving inquiries: jindawei@hkjdwchip.com
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
The basic freight (for package ≤0.5kg or corresponding volume) depends on the time zone and country.
Currently, our products are shipped through DHL, FedEx, SF, and UPS.
FedEx International, 5-7 business days.
The following are some common countries' logistic time.
Payment Method
| The fee is charged according to the rule of PayPal. | |
Shipping
Package
LTC2634HMSE-LZ10#TRPBF
Hot Sales in Thermal
Parts with Similar Specs
The three parts on the right have similar specifications to Aavid.
ImagePart NameManufacturerHK JDW NOPackageStockDataSheet:Compare:
Analog Devices Inc.84-AD5362BSTZ52-LQFP2-3 DaysAdd Compare
Analog Devices Inc.84-AD5328BRUZ-REEL716-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Analog Devices Inc.84-AD420ANZ-3224-DIP (0.300, 7.62mm)2-3 DaysAdd Compare
Analog Devices Inc.84-AD5324ARMZ-REEL710-TFSOP, 10-MSOP (0.118, 3.00mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Analog Devices Inc.84-AD5420AREZ-REEL724-TSSOP (0.173, 4.40mm Width) Exposed Pad2-3 DaysAdd Compare
Analog Devices Inc.84-AD5601BKSZ-REEL76-TSSOP, SC-88, SOT-3632-3 DaysAdd Compare
Analog Devices Inc.84-ADV7125JSTZ33048-LQFP2-3 DaysAdd Compare
Analog Devices Inc.84-AD5044BRUZ16-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)2-3 DaysAdd Compare