  • LT4H-AC24V
LT4H-AC24V
advertisement
Manufacturer No:
LT4H-AC24V
HK JDW NO:
590-LT4H-AC24V
Package:
Datasheet:
Description:
GLOVE, POLYAMIDE, L/FREE, PU, SIZE 6 - More Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LT4H-AC24V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    DIN Rail, Flush, Socket
  • Mounting Type
    Socketable
  • Number of Pins
    11
  • Published
    2006
  • Series
    LT4H
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Connector
  • Voltage - Supply
    24VAC
  • Termination Style
    Plug In, 11 Pin (Octal)
  • Function
    Programmable (Multi-Function)
  • Circuit
    SPDT (1 Form C)
  • Throw Configuration
    SPDT
  • Relay Type
    Mechanical Relay
  • Display Type
    LCD
  • Contact Rating @ Voltage
    5A @ 250VAC