  • LQW2BHN8N6D13L
LQW2BHN8N6D13L
advertisement
Manufacturer No:
LQW2BHN8N6D13L
HK JDW NO:
535-LQW2BHN8N6D13L
Package:
Nonstandard
Datasheet:
LQW2BHN8N6D13L
Description:
Fixed Inductors 0805 8.6nH +/-0.5nH
Step5Bar-code shipping tag
LQW2BHN8N6D13L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    8.986799mg
  • Material - Core
    Non-Magnetic
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LQW2
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.059W 2.00mmx1.50mm
  • Tolerance
    ±0.5nH
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn/Cu)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Plastic, 7 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    1.7mm
  • Current Rating
    1.3A
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Inductance
    8.6nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    30mOhm Max
  • Max DC Current
    1.3A
  • Frequency - Self Resonant
    3.9GHz
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    35 @ 250MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    35
  • Q Factor
    35
  • Case/Size Code
  • DC Current
    1.3A
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 250 MHZ
  • Height
    1.7mm
  • Height Seated (Max)
    0.070 1.78mm