  • LQW2BAS91NG00L
LQW2BAS91NG00L
advertisement
Manufacturer No:
LQW2BAS91NG00L
HK JDW NO:
535-LQW2BAS91NG00L
Package:
0805 (2015 Metric)
Datasheet:
LQW2BAS91NG00L
Description:
FIXED IND 91NH 400MA 480 MOHM
Step5Bar-code shipping tag
LQW2BAS91NG00L
    Select All
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    65
  • Inductance Frequency - Test
    150MHz
  • Case/Size Code
    0806
  • Rated Current-Max
    0.4A
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 500 MHZ
  • Height Seated (Max)
    0.060 1.52mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
  • Package / Case
    0805 (2015 Metric)
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    LQW2
  • Size / Dimension
    0.082Lx0.060W 2.09mmx1.53mm
  • Tolerance
    ±2%
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    400mA
  • Inductance
    91nH
  • Test Frequency
    150MHz
  • DC Resistance (DCR)
    480mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    1.33GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    65 @ 500MHz