  • LQW2BAN36NJ00L
LQW2BAN36NJ00L
advertisement
Manufacturer No:
LQW2BAN36NJ00L
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-LQW2BAN36NJ00L
Package:
0805 (2015 Metric)
Datasheet:
LQW2BAN36NJ00L
Description:
FIXED IND 36NH 1.9A 80 MOHM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LQW2BAN36NJ00L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Size / Dimension
    0.082Lx0.060W 2.09mmx1.53mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    1.9A
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Inductance
    36nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • DC Resistance (DCR)
    80mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    1.9GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    75 @ 500MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    75
  • Inductance Frequency - Test
    250MHz
  • Rated Current-Max
    1.9A
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 500 MHZ
  • Height Seated (Max)
    0.060 1.52mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2015 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Material - Core
    Non-Magnetic
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C