  • LQW18AN16NJ8ZD
LQW18AN16NJ8ZD
advertisement
Manufacturer No:
LQW18AN16NJ8ZD
HK JDW NO:
535-LQW18AN16NJ8ZD
Datasheet:
LQW18AN16NJ8ZD
Step5Bar-code shipping tag
LQW18AN16NJ8ZD
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Surface Mount
    YES
  • Material - Core
    Non-Magnetic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    1.4A
  • Inductance
    16nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    75mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    4.6GHz
  • Q @ Freq
    40 @ 250MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    40
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Rated Current-Max
    1.4A
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 250 MHZ
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm